18 maja br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, połączone z jubileuszem 35-lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego, instytucji ochrony zdrowia oraz pielęgniarki i położne, w tym personel Narodowego Instytutu Kardiologii, który każdego dnia z zaangażowaniem i troską sprawuje opiekę nad pacjentami.
Uroczystość była okazją do wyrażenia uznania dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz pacjentów oraz rozwój pielęgniarstwa i położnictwa.
Odznakę honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” otrzymała Iwona Pyza z Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Narodowego Instytutu Kardiologii. Odznaczenie wręczyła Katarzyna Kęcka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Nagrodę Dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii otrzymały:
- Katarzyna Bielińska - Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii
- Grażyna Kolasa - I Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca,
- Alicja Zdziebłowska - Pracownia Tomografii Komputerowej
Nagrody wręczyła Wiesława Stępniewska, Naczelna Pielęgniarka Narodowego Instytutu Kardiologii.
Wszystkim nagrodzonym Paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich codzienne zaangażowanie, profesjonalizm i troskę o pacjentów.
Galeria
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com





