Aktualności

Szkolenie z zakresu mechanicznego wspomagania serca

Szkolenie z zakresu mechanicznego wspomagania serca

Narodowy Instytut Kardiologii zorganizował pierwsze z cyklu szkoleń z zakresu mechanicznego wspomagania serca. Wykład pt: „Chory z systemem LVAD, co muszę wiedzieć” poświęcony był podstawom budowy i bezpieczeństwa stosowania sytemu wspomagania serca LVAD. Szkolenie poprowadził koordynator mechanicznego wspomagania serca w NIKard - Jarosław Szymański.

Czym jest LVAD? To system długotrwałego wspomagania lewokomorowego stosowany u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, który pozwala choremu doczekać do terminu operacji. LVAD może być również stosowany jako terapia docelowa u pacjentów z przeciwwskazaniami do transplantacji. Pompa wszczepiana jest do lewej komory serca, co umożliwia wspomaganie jej pracy przez okres od kilku tygodni do nawet kilku lat.

Narodowy Instytut Kardiologii jest jednym z wiodących ośrodków w Polsce, które w codziennej praktyce klinicznej zajmują się zagadnieniem mechanicznego wspomagania krążenia. Dysponuje bardzo doświadczonym zespołem oraz szerokim zakresem urządzeń do krótko-, średnio- i długoterminowego wspomagania serca.

Dotychczas pacjentami ze wspomaganiem zajmowały się wyspecjalizowane oddziały intensywnego nadzoru oraz wąskie grono specjalistów. Obecnie liczba pacjentów żyjących z LVAD szybko rośnie, a stosowane rozwiązania dają możliwość życia z systemem wspomagania poza szpitalem. 

Zapraszamy personel medyczny do udziału w organizowanych przez specjalistów z Narodowego Instytutu Kardiologii szkoleniach z tego zakresu.

Kolejny wykład odbędzie się 12.11. br. o godz. 11:45 w Auli i potrwa ok. 60 min. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com