Aktualności

Konferencja EuroPCR 2025 z udziałem specjalistów NIKard

Konferencja EuroPCR 2025 z udziałem specjalistów NIKard

22 maja br. zespół Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej NIKard zaprezentował innowacyjny zabieg przezskórnej angioplastyki wieńcowej (PCI) podczas prestiżowej konferencji EuroPCR 2025, która zgromadziła ponad 12 tys. uczestników z całego świata. Procedura została pokazana w formacie live-in-a-box, a jej realizacja odbyła się w nowoczesnej sali hybrydowej Narodowego Instytutu Kardiologii.

Zabieg dotyczył kompleksowej angioplastyki pnia i gałęzi przedniej zstępującej lewej tętnicy wieńcowej u pacjenta z rozsianymi i niestabilnymi blaszkami miażdżycowymi. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii obrazowania – tomografii komputerowej z technologią zliczania fotonów oraz ultrasonografii wewnątrzwieńcowej o wysokiej rozdzielczości – możliwe było precyzyjne zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegu. Podczas zabiegu wykorzystano również nowoczesne techniki modyfikacji blaszki miażdżycowej, takie jak balony tnące, a całość zakończono strategią hybrydową z zastosowaniem dwóch balonów uwalniających lek i pojedynczego stentu.

Zabieg przeprowadzono w jednej z dwóch hybrydowych sal operacyjnych wchodzących w skład nowoczesnego bloku NIKard, który dzięki zintegrowanemu wyposażeniu audio-wizualnemu umożliwia nagrywanie „na żywo” złożonych procedur sercowo-naczyniowych. Wydarzenie to nie tylko potwierdza wysoki poziom kliniczny zespołu NIKard, ale także podkreśla rosnącą rolę innowacyjnych technologii w nowoczesnej kardiologii interwencyjnej. Zabieg wykonali specjaliści z Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej NIKard: prof. Maksymilian Opolski, dr hab. n.med. Rafał Wolny (zespół lekarski), Katarzyna Figura, Marcin Gryz (zespół pielęgniarski), Mikołaj Czyżewski (technik).

EuroPCR to wiodący europejski kongres poświęcony kardiologii interwencyjnej, odbywający się corocznie w Paryżu. Wydarzenie to gromadzi specjalistów z całego świata, w tym kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów, diagnostów obrazowych, pielęgniarki oraz innych pracowników ochrony zdrowia, oferując im możliwość dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie leczenia chorób sercowo-naczyniowych.

W ramach EuroPCR uczestnicy mają dostęp do szerokiego programu edukacyjnego, obejmującego sesje wykładowe, warsztaty praktyczne, demonstracje „na żywo” oraz prezentacje najnowszych technologii i innowacji w kardiologii interwencyjnej. Kongres stanowi platformę do nauki, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów zawodowych, przyczyniając się do podnoszenia standardów opieki nad pacjentami z chorobami serca i naczyń.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com