Aktualności

Kliknij aby przejść do: Telemedyczny Okrągły Stół z udziałem ekspertów z NIKard

Telemedyczny Okrągły Stół z udziałem ekspertów z Narodowego Instytutu Kardiologii

28.06.2024 r. w Ministerstwie Zdrowia odbył się V Telemedyczny Okrągły Stół, w którym wzięli udział eksperci z Narodowego Instytutu Kardiologii. Celem spotkania było podsumowanie wyzwań w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań telemedycznych w Polsce.

Kliknij aby przejść do: Pierwsza w Polsce implantacja kardiowertera

Pierwsza w Polsce implantacja kardiowertera – defibrylatora z antyalergiczną, złotą powłoką

27.06. br. specjaliści z Centrum Zaburzeń Rytmu Serca NIKard wszczepili pierwszy w Polsce, niestandardowy kardiowerter-defibrylator z antyalergiczną powłoką wykonaną ze złota. Zabieg przeprowadzono u 41-letniego mężczyzny, u którego zdiagnozowano ciężką reakcję alergiczną na klasyczne komponenty obudowy urządzeń wszczepialnych.

Kliknij aby przejść do: Szkolenia z badania echokardiograficznego dobiegły końca!

Szkolenia z badania echokardiograficznego dobiegły końca!

Zakończyła się czerwcowa edycja szkolenia z badania echokardiograficznego. Wzięło w niej udział 20 kursantów – lekarzy odbywających w NIKard specjalizację w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W trakcie warsztatów kursanci zdobyli umiejętności praktyczne, szkoląc się pod okiem najlepszych specjalistów z tej dziedziny.

Kliknij aby przejść do Wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych

Wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych

18 czerwca br. w trakcie posiedzenia Rady Naukowej Narodowego Instytutu Kardiologii miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów doktorskich oraz habilitacyjnych pracownikom Instytutu, którzy w ostatnim roku akademickim uzyskali stopnie naukowe.

Prof. Waldemar Banasiak nowym konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii

Prof. Waldemar Banasiak nowym konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii

Minister Izabela Leszczyna powołała na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii prof. Waldemara Banasiaka, kierownika Ośrodka Chorób Serca 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Kliknij aby przejść do Nagrody dla członków Studenckiego Koła Naukowego NIKard

Nagrody dla członków Studenckiego Koła Naukowego NIKard

11 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla członków Studenckiego Koła Naukowego Narodowego Instytutu Kardiologii.

Ważna informacja dla Pacjentów

Szanowni Pacjenci,
Chcielibyśmy poinformować, że w związku z nadchodzącym dniem wolnym od pracy 30.05.2024r. Infolinia Narodowego Instytutu Kardiologii będzie nieczynna (numer +48 22 343 45 55).

Kliknij aby przejść Narodowy Instytut Kardiologii z ultranowoczesnym blokiem operacyjnym
Featured

Narodowy Instytut Kardiologii z ultranowoczesnym blokiem operacyjnym

15 maja br. w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie (Aninie) odbyło się oficjalne otwarcie hybrydowego bloku operacyjnego oraz zmodernizowanego Oddziału Diagnostyki Stanów Nagłych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała prof. Janina Stępińska, dyrektor NIKard.

Kliknij aby przejść do Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Drogie Panie Pielęgniarki,
Drodzy Panowie Pielęgniarze,

Z okazji Waszego święta - Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, składam Państwu najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Kliknij aby przejść do: Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, 7 maja br., miała miejsce uroczystość uhonorowania zasłużonych pielęgniarek i pielęgniarzy.

Kliknij aby przejść do: Nieczynna Infolinia w dniach 01-03.05.2024r.

Ważna informacja dla Pacjentów

Szanowni Pacjenci,
Informujemy, że dzień 2 maja 2024 r. jest w Narodowym Instytucie Kardiologii dniem wolnym od pracy w zamian za święto wypadające w sobotę - 6 stycznia 2024.,

Kliknij aby przejść do NIKard zwiększa liczbę badań rezonansu magnetycznego

NIKard zwiększa liczbę badań rezonansu magnetycznego

Ponad 4000 badań rezonansu magnetycznego wykonali w zeszłym roku specjaliści z Zakładu Radiologii Narodowego Instytutu Kardiologii. Niemal połowa tych badań dotyczyła układu sercowo-naczyniowego. To rekordowa liczba w stosunku do lat ubiegłych. Cieszy nie tylko znaczący wzrost liczby badań w porównaniu do okresu pandemii, ale również w odniesieniu do wcześniejszych lat funkcjonowania Pracowni Rezonansu Magnetycznego.