Aktualności

Trwa rekrutacja do niekomercyjnych badań klinicznych

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK NIKard) zaprasza do zapoznania się z informacją o prowadzonych w NIKard niekomercyjnych badaniach klinicznych, których celem jest poprawa diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Poniżej znajdziesz informacje na temat prowadzonych rekrutacji.

Zmiana godzin pracy Rejestracji i Infolinii w okresie Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia nastąpią zmiany w godzinach pracy Rejestracji oraz Infolinii:

Życzenia Świąteczne

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci i Pracownicy,

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, aby ten czas był pełen spokoju, ciepła i inspiracji na nadchodzący 2025 rok.

prof. Janina Stępińska
Dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii

Kliknij aby przejść do: Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa – cykliczne szkolenia dla personelu

20 grudnia br. odbyło się coroczne szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Szkolenie jest jednym z najważniejszych elementów podnoszenia kwalifikacji personelu Narodowego Instytutu Kardiologii. Przeprowadził je dr n. med. Andrzej Kurowski, koordynator Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Kliknij aby przejść do: Nowa nieruchomość dla Narodowego Instytutu Kardiologii

Nowa nieruchomość dla Narodowego Instytutu Kardiologii

19 grudnia br. Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Paszyk, przekazał na rzecz Narodowego Instytutu Kardiologii nieruchomość, która umożliwi dalszy rozwój jednostki oraz zwiększenie liczby świadczonych usług medycznych dla pacjentów.

Kliknij aby przejść do: Inicjatywy badawcze NIKard z wysokimi ocenami ABM

Inicjatywy badawcze NIKard z wysokimi ocenami ABM

Aż trzy inicjatywy badawcze naukowców z Narodowego Instytutu Kardiologii znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych projektów, finansowanych w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze (2024/ABM/1).

Kliknij aby przejść do: Świąteczne spotkanie z pacjentami

Świąteczne spotkanie z pacjentami

6 grudnia w siedzibie Narodowego Instytutu Kardiologii odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi. W wydarzeniu uczestniczyli prof. Janina Stępińska, dyrektor Instytutu oraz prof. Przemysław Leszek, kierownik Oddziału Mechanicznego Wspomagania i Transplantacji Serca.

Kliknij aby przejść do: Jaki był to rok dla kardiologii?

Jaki był to rok dla kardiologii?

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) podczas konferencji prasowej podsumowało najważniejsze osiągnięcia minionego roku, który zbiegł się z jubileuszem 70-lecia działalności Towarzystwa. W wydarzeniu wzięli udział kluczowi przedstawiciele środowiska kardiologicznego, Ministerstwa Zdrowia oraz organizacji pacjenckich. Dyskusje koncentrowały się wokół realizacji „Dekalogu polskiej kardiologii”, Krajowej Sieci Kardiologicznej oraz wyznaczeniu kierunków działań na nadchodzący rok.

Kliknij aby przejść do: Rekrutacja do badań klinicznych SAFE LAAC oraz SAFE LAAC CKD

Rekrutacja do badań klinicznych SAFE LAAC oraz SAFE LAAC CKD

Narodowy Instytut Kardiologii realizuje dwa wieloośrodkowe, niekomercyjne badania kliniczne: SAFE LAAC oraz SAFE LAAC CKD. Celem tych badań jest ocena skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu zamknięcia uszka lewego przedsionka z różną długością pozabiegowej terapii przeciwpłytkowej.

Kliknij aby przejść do: Międzynarodowe Warsztaty Ablacyjne w Narodowym Instytucie Kardiologii

Międzynarodowe Warsztaty Ablacyjne w Narodowym Instytucie Kardiologii

W dniach 20-21 listopada br. w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie - Aninie odbyła się kolejna, 11. edycja Międzynarodowych Warsztatów Ablacyjnych. Wzięło w nich udział blisko 100 gości z Polski i Europy.

Kliknij aby przejść do: NIKard pionierem w stosowaniu technologii cell saver w Polsce

NIKard pionierem w stosowaniu technologii cell saver w Polsce

Narodowy Instytut Kardiologii korzysta z zaawansowanego urządzenia do odzyskiwania krwi (tzw. cell saver). Dzięki tej technologii możliwe jest przetaczanie choremu jego własnej krwi. Procedura znacznie zmniejsza ryzyko powikłań i poprawia bezpieczeństwo pacjenta. Urządzenie zabezpiecza skomplikowane operacje kardiochirurgiczne, naczyniowe i inne, związane z ryzykiem wystąpienia dużej i nagłej utraty krwi.