Aktualności

Kliknij aby przejść do: Szkolenia z badania echokardiograficznego dobiegły końca!

Szkolenia z badania echokardiograficznego dobiegły końca!

Zakończyła się czerwcowa edycja szkolenia z badania echokardiograficznego. Wzięło w niej udział 20 kursantów – lekarzy odbywających w NIKard specjalizację w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W trakcie warsztatów kursanci zdobyli umiejętności praktyczne, szkoląc się pod okiem najlepszych specjalistów z tej dziedziny.

Kliknij aby przejść do Wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych

Wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych

18 czerwca br. w trakcie posiedzenia Rady Naukowej Narodowego Instytutu Kardiologii miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów doktorskich oraz habilitacyjnych pracownikom Instytutu, którzy w ostatnim roku akademickim uzyskali stopnie naukowe.

Prof. Waldemar Banasiak nowym konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii

Prof. Waldemar Banasiak nowym konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii

Minister Izabela Leszczyna powołała na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii prof. Waldemara Banasiaka, kierownika Ośrodka Chorób Serca 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Kliknij aby przejść do Nagrody dla członków Studenckiego Koła Naukowego NIKard

Nagrody dla członków Studenckiego Koła Naukowego NIKard

11 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla członków Studenckiego Koła Naukowego Narodowego Instytutu Kardiologii.

Ważna informacja dla Pacjentów

Szanowni Pacjenci,
Chcielibyśmy poinformować, że w związku z nadchodzącym dniem wolnym od pracy 30.05.2024r. Infolinia Narodowego Instytutu Kardiologii będzie nieczynna (numer +48 22 343 45 55).

Kliknij aby przejść Narodowy Instytut Kardiologii z ultranowoczesnym blokiem operacyjnym
Featured

Narodowy Instytut Kardiologii z ultranowoczesnym blokiem operacyjnym

15 maja br. w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie (Aninie) odbyło się oficjalne otwarcie hybrydowego bloku operacyjnego oraz zmodernizowanego Oddziału Diagnostyki Stanów Nagłych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała prof. Janina Stępińska, dyrektor NIKard.

Kliknij aby przejść do Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Drogie Panie Pielęgniarki,
Drodzy Panowie Pielęgniarze,

Z okazji Waszego święta - Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, składam Państwu najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Kliknij aby przejść do: Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, 7 maja br., miała miejsce uroczystość uhonorowania zasłużonych pielęgniarek i pielęgniarzy.

Kliknij aby przejść do: Nieczynna Infolinia w dniach 01-03.05.2024r.

Ważna informacja dla Pacjentów

Szanowni Pacjenci,
Informujemy, że dzień 2 maja 2024 r. jest w Narodowym Instytucie Kardiologii dniem wolnym od pracy w zamian za święto wypadające w sobotę - 6 stycznia 2024.,

Kliknij aby przejść do NIKard zwiększa liczbę badań rezonansu magnetycznego

NIKard zwiększa liczbę badań rezonansu magnetycznego

Ponad 4000 badań rezonansu magnetycznego wykonali w zeszłym roku specjaliści z Zakładu Radiologii Narodowego Instytutu Kardiologii. Niemal połowa tych badań dotyczyła układu sercowo-naczyniowego. To rekordowa liczba w stosunku do lat ubiegłych. Cieszy nie tylko znaczący wzrost liczby badań w porównaniu do okresu pandemii, ale również w odniesieniu do wcześniejszych lat funkcjonowania Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Kliknij aby przejść do Norwescy eksperci z wizytą w Narodowym Instytucie Kardiologii

Norwescy eksperci z wizytą w Narodowym Instytucie Kardiologii

18 kwietnia br. w Narodowym Instytucie Kardiologii (NIKard) odbyła się wizyta studyjna ekspertów z Norwegii oraz przedstawicieli z Ministerstwa Zdrowia. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu: „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu poprzez zastosowanie rozwiązań telemedycyny i e-zdrowia”, realizowanego w Programie „Zdrowie”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Kliknij aby przejść do Specjaliści z NIKard uratowali życie 78-letniego pacjenta

Specjaliści z NIKard uratowali życie 78-letniego pacjenta

Zespół kardiologów z Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Narodowego Instytutu Kardiologii (Jerzy Pręgowski prof. NIKard, prof. Zbigniew Chmielak, dr Patrycjusz Stokłosa) przeprowadził unikalny i skomplikowany zabieg ratujący życie u 78-letniego pacjenta z ciężkim mechanicznym powikłaniem zawału serca – pęknięciem mięśnia brodawkowatego. Do powikłania doszło w dziesiątej dobie po zawale serca. W jego następstwie rozwinęła się ostra niedomykalność zastawki mitralnej i obrzęk płuc.